Podziel się z innymi:
2005-09-09

Narkotyki niszczą mózg tak jak choroba Alzheimera

Źródło/Autor: PAP

Mózg młodych ludzi zażywających narkotyki przypomina mózg osób cierpiących na chorobę Alzheimera. W badaniach naukowców z Uniwersytetu w Edynburgu okazało się, że najbardziej zniszczone były obszary związane z uczeniem się, pamięcią i równowagą emocjonalną - informuje czasopismo "Neuropathology and Applied Neurology".

Narkotyki niszczą mózg tak jak choroba Alzheimera
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Naczelna Izba Lekarska apeluje o spotkanie z premierem i prezydentem ws. sytuacji w ochronie zdrowia
19.11.2025
Samorząd lekarski zwrócił się do premiera Donalda Tuska i prezydenta Karola Nawrockiego o niezwłoczne spotkanie w związku z sytuacją w ochronie zdrowia. Ministerstwo Zdrowia poinformowało PAP, że resort zaproponował Naczelnej Izbie Lekarskiej spotkanie, ale zaproszenie zostało odrzucone.
Gliwice/ Pierwsza na świecie pacjentka z twardziną otrzymała allogeniczne komórki CAR-T
19.11.2025
Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach jako pierwszy na świecie podał pacjentce z twardziną układową eksperymentalne allogeniczne komórki CAR-T w ramach badania klinicznego. To pierwsze użycie tej technologii w chorobie autoimmunologicznej i w formie gotowego produktu.
Wielkopolskie/ Ponad 67 mln zł z KPO na kardiologię dla pięciu szpitali w regionie
18.11.2025
Pięć wielkopolskich szpitali otrzyma wsparcie ze środków Krajowego Programu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Ponad 67,3 mln zł zostanie przeznaczone na rozwój i modernizację infrastruktury związanej z opieką kardiologiczną.