Aktualności

Papież Jan Paweł II wzywa personel medyczny do wrażliwości na potrzeby cierpiących

Papież Jan Paweł II wzywa personel medyczny do wrażliwości na potrzeby cierpiących

11 lutego przypada IX Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w swoim orędziu 'Nowa ewangelizacja a godność człowieka cierpiącego' papież Jan Paweł II zaapelował do wszystkich, którzy bezpośrednio zajmują się opieką nad chorymi, aby 'byli zawsze wrażliwi na potrzeby cierpiących, a wykonując swój zawód, umieli łączyć kompetencję z wymogami człowieczeństwa'.

Występowanie nadwagi i otyłości u dzieci

Występowanie nadwagi i otyłości u dzieci

Dr Peter Bundred i wsp. z Univeristy of Liverpool i Royal Liverpool Children's NHS Trust w Liverpool i z West Hertfordshire Health Authority w St Albans przeprowadzili analizę mającą na celu określenie trendów w zakresie masy ciała, wzrostu i wskaźnika masy ciała u dzieci w okresie od 1989 do 1998 roku.

Używanie telefonów komórkowych i zachorowania na raka

Używanie telefonów komórkowych i zachorowania na raka

Zwiększające się użycie telefonów komórkowych jest przyczyną obaw dotyczących wpływu sygnałów o częstościach radiowych na rozwój raka. Dr Christoffer Johansen i wsp. z Danish Cancer Society w Kopenhadze w Danii, International Epidemiology Institute w Rockville i Vanderbilt University Medical Center w Nashville w USA przeprowadzili retrospektywne badanie kohortowe dotyczące występowania raka u użytkowników telefonów komórkowych w Danii w okresie od 1982 do 1995 roku.

Udział lekarzy w reklamie

Udział lekarzy w reklamie

poll 2268 comment 42

Czy uważasz, że zapis w Kodeksie Etyki Lekarskiej, według którego lekarz/dentysta nie może pozwalać na wykorzystywanie swojego wizerunku w reklamie, powinien zostać zniesiony?

Jakoś(ć) to będzie...

Jakoś(ć) to będzie...

Lotnictwo i medycyna, choć wydają się być odległe od siebie, to jednak w niektórych obszarach mają wiele wspólnego. To co je łączy szczególnie, to fakt odpowiedzialności za życie i zdrowie człowieka.

Serwis esculap.com korzysta z plików cookies. Zawarte w nich dane osobowe przetwarzane są przez IQVIA Technology Solution sp.z o.o. i spółki powiązane w celach analitycznych i promocyjno-marketingowych pozwalających na poprawę jakości funkcjonowania serwisu i jakości świadczonych usług. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w Polityce prywatności