Podziel się z innymi:
2007-06-06
Stenty uwalniające leki antyproliferacyjne a problem restenozy po przezskórnych interwencjach wieńcowych u pacjentów z cukrzycą typu 2
Źródło/Autor:
Urszula Sudnik, Hanna Bachórzewska-Gajewska, Sławomir Dobrzycki
Główną przyczyną zgonów w populacji pacjentów z cukrzycą typu 2 pozostaje nadal choroba niedokrwienna serca. Jednak dzięki postępowi medycyny możliwe jest coraz skuteczniejsze leczenie tej grupy chorych. Agresywne leczenie hipoglikemiczne, przeciwpłytkowe oraz hipolipemizujące umożliwia coraz lepsze wyrównanie parametrów metabolicznych cukrzycy, oddalając w czasie wystąpienie powikłań narządowych.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Jesienią 2024 r. w krajach UE rozpoczęto szeroko zakrojoną kampanię szczepień przeciw COVID-19 z wykorzystaniem monowalentnych preparatów dostosowanych do wariantu Omikron JN.1.
24.10.2025
Personel medyczny w POZ jest szczególnie narażony na zakażenie wirusem grypy, co zwiększa ryzyko transmisji na pacjentów wrażliwych.
24.10.2025
W artykule dokonano analizy sytuacji epidemiologicznej w Polsce w okresie od początku lipca do połowy września 2025 r., porównując ją z analogicznym okresem w 2024 r.
24.10.2025