Hipokaliemia u chorych na nadciśnienie tętnicze
Każda hipokaliemia jest potencjalnym stanem zagrożenia życia, chociaż może przebiegać długi czas bez żadnych objawów klinicznych.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Mam już konto, chcę przejść dalej.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także
więcej chevron_rightInne z tego czasopisma
Nadciśnienie tętnicze dwukrotnie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.
Stosowanie preparatów złożonych od początku terapii (jeśli to tylko możliwe) jest jedną z metod poprawy stopnia stosowania się do zaleceń.
Nadciśnienie tętnicze należy do głównych modyfikowalnych czynników ryzyka rozwoju otępienia.
Inne z tej dziedziny
Nadciśnienie tętnicze dwukrotnie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.
Stosowanie preparatów złożonych od początku terapii (jeśli to tylko możliwe) jest jedną z metod poprawy stopnia stosowania się do zaleceń.
Nadciśnienie tętnicze należy do głównych modyfikowalnych czynników ryzyka rozwoju otępienia.
Na konferencjach występował z premierem u boku jako szef placówki. Na stronach szpitala figuruje jako dyrektor. Tymczasem dziennikarzom dr Artur Zaczyński mówi, że…
Wojewoda chce otworzyć kolejny szpital tymczasowy w Warszawie
Szpital tymczasowy na Okęciu jest gotowy, ale wciąż nie zaczął działać. Tymczasem wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł nalega, by szybko otwierać w kolejny. Dlaczego?
Prof. Maksymowicz oferuje Polakowi ze szpitala w Plymouth pomoc kliniki Budzik
„Uważam, że jako nasz rodak ma prawo oczekiwać od nas leczenia” – mówi prof. Wojciech Maksymowicz o mężczyźnie, który od ponad dwóch miesięcy przebywa w śpiączce.
Włoski lekarz-negacjonista pandemii zarobi o 20 proc. mniej
Lekarzowi, którego z powodu prezentowanych w internecie poglądów uznano za „negacjonistę” pandemii i antyszczepionkowca, obniżono pensję na pięć miesięcy.
Co piąty amerykański więzień zakaził się koronawirusem, ponad 1,7 tys. zmarło
Co najmniej 20 proc. amerykańskich więźniów w USA miało potwierdzoną infekcję koronawirusem, zaś ponad 1,7 tys. zakażonych zmarło – podała agencja AP.
Co jeść, by uniknąć zakażenia SARS-CoV-2?
Symulacje i badania in vitro amerykańskich naukowców wskazują na to, że zawarte w niektórych pokarmach związki hamują proteazę niezbędną SARS-CoV-2 do namnażania.
Co piąty nowotwór mózgu związany z nadaktywnością mitochondriów
Nadaktywne mitochondria odpowiadają za około 20 proc. zachorowań na glejaka wielopostaciowego, złośliwy nowotwór mózgu – wynika z badań opisanych w „Nature Cancer”.
Depresja i stres mogą osłabiać działanie szczepionki
Naukowcy przestrzegają, że przygnębienie, stres i złe nawyki mogą negatywnie wpłynąć na skuteczność szczepień przeciw Covid-19. Aby temu zapobiec, zalecają ruch i dobry sen.
Wahania temperatury bardziej szkodzą… biednym
Ludzie żyjący w biedniejszych miastach częściej trafiają do szpitala, jeśli temperatura w ciągu dnia szybko się zmienia. Zmiany klimatu i masowe migracje mogą z tego powodu…
Ponad jedna czwarta porad lekarskich zdalnie
Przeszło 26 proc. stanowiły teleporady wśród ogółu konsultacji udzielonych w październiku w POZ. Miesiąc wcześniej odsetek ten wyniósł ponad 16 proc.
Nawet 100 tys. zł za powikłanie poszczepienne
O odszkodowanie za działanie niepożądane szczepionek przeciw Covid-19 będą mogły ubiegać się osoby hospitalizowane przynajmniej czternaście dni lub te, które…
Z powodu nieprawidłowości przy szczepieniach odwołano dyrektor szpitala, pracownicy protestują
Chodzi o Wielospecjalistyczny Szpital – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu (Dolnośląskie). Dyrektor tej placówki Zofię Barczyk odwołano wtorek.
Lekarka hospitalizowana po otrzymaniu szczepionki Pfizer/BioNTech
32-latka z Meksyku trafiła na oddział intensywnej terapii z podejrzeniem zapalenia mózgu i rdzenia kręgowego pół godziny po otrzymaniu szczepionki przeciwko Covid-19.